Вести од Категорија "Меѓународен Фудбал"
November 14, 2017 - 0 Коментари

Mathare United – Muhoroni   1 Atletico Junior – Rionegro   1 Lushnja – Flamurtari Vlore   2 Z. Odesa – Inhulets P.   2 America M. – EC Juventude   1 Skenderbeu – Kamza   1 Altona – Eutin 08 ...

Повеќе
November 14, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
November 11, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
November 10, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
November 7, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
November 4, 2017 - 0 Коментари

Џампјеро Вентура денеска го објави списокот на фудбалери за двобојот на Италија против Шведска во рамките на плеј-оф натпреварот за пласман на СП во Русија. Флоренци, Ѕаѕа и Жоргињо се враќаат во составот каде за голманската...

Повеќе
November 4, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
November 3, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
October 30, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
October 28, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
October 25, 2017 - 0 Коментари

 ...

Повеќе
October 24, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
October 23, 2017 - 0 Коментари

Како спротивност на идеалниот тим на ФИФА објавени се и 11-те најслаби на своите позиции за минатата сезона. Интересно е дека во листата спаѓаат дури четворица сегашни или поранешни играчи на Барселона. На голот на...

Повеќе
October 23, 2017 - 0 Коментари

Напаѓачот на ПСЖ Килијан Мбапе ја доби наградата “Голден Бој” за најдобар фудбалер на Европа до 21 година. Анкетата се организира од италијанскиот весник “Тутоспорт” и во неа учествуваат новинари од водечки европски медиуми. Мбапе...

Повеќе
October 23, 2017 - 0 Коментари

Голот на Оливие Жиру за Арсенал на дуелот против Кристал Палас на 1 јануари беше изгласан за број 1 во анкетата на ФИФА. Французинот постигна гол со акробатски перформанси популарни како – Шкорпија, и ја освои...

Повеќе
October 23, 2017 - 0 Коментари

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, повторно ја зграпчи ФИФА наградата, која се доделува на најдобриот играч за 2017 година. Португалецот ги победи ви конкуренција Лионел Меси од Барселона и Нејмар (Барселона / ПСЖ) и ја...

Повеќе