Вести од Категорија "Меѓународен Фудбал"
December 30, 2015 - 0 Коментари

Раководството на Каталонците продаде еден од најголемите таленти на “Ла Масија”-Алекс Грималдо. Левиот бек ќе премине во Португалска Бенфика за сума од 1,5 милиони евра, плус Барселона ќе добие и процент доколку подоцна Бенфика го...

Повеќе
December 30, 2015 - 0 Коментари

ФИФА и УЕФА го предупредија Реал Мадрид дека клубот би можел да добие казна, доколку случајот на Русинот Денис Черишев заврши во обичен суд во Шпанија. Како што е веќе познато, Кралскиот клуб беше исфрлен...

Повеќе
December 30, 2015 - 0 Коментари

Во судиското продолжение на натпреварот помеѓу Лечестер Сити и Манчестер Сити (0-0), играчот од одбраната на гостите Аргентинецот Николас Отаменди, проба да изнуди исклучување на најдобриот стрелец оваа сезона во Премиер Лигата Џејмс Варди, но...

Повеќе