Вести од Категорија "ОСТАНАТО"
June 25, 2017 - 0 Коментари

Македонските одбојкари ќе одат на Фајнал форот во Данска со шест победи во шесте натпревари, откако ја совладаа денес и Албанија со 25:21, 17:25, 25:21, 23:25, 15:10. Вчера падна Шведска, а завчера и Азербејџан во...

Повеќе
June 25, 2017 - 0 Коментари

Латвијката Анастасија Севастова го освои турнирот во тенис на трева во Мајорка-Шпанија со награден фонд од 250 илјади долари, откако ја победи во финалето германката Јулија Горгес со 6:4, 3:6, 6:3 по 2:14 часа игра....

Повеќе
June 25, 2017 - 0 Коментари

Фелисиано Лопез конечно триумфираше со титулата во тенискиот турнир од сериите АТР500 во “Квинс”, откако го победи хрватот Марин Чилиќ по 4:6, 7:6 (2), 7:6 (8) за цели 2 часа и 35 минути. 35-годишниот шпанец...

Повеќе
June 25, 2017 - 0 Коментари

Само шест месеци откако беше нападнатa од крадец во својот дом и доби исекотини по левата рака Петра Квитова се врати и ја освои 20-та титула во кариерата, откако триумфираше на силниот тениски турнир од...

Повеќе
June 25, 2017 - 0 Коментари

Роџер Федерер го освои за рекорден 9-ти пат турнирот во Хале, откако го декласираше Александар Зверев во финалето со 6:1, 6:3 за само 52 минути. Федерер учествуваше во 140-тото финале во кариерата и ја крена...

Повеќе
June 24, 2017 - 0 Коментари

Македонските одбојкари продолжуваат да редат победи во Европската лига, откако ја совладаа вчера Шведска со 25:16, 25:22, 32:30, и така добија нова шанса да се борат за златниот медал од Европската лига, откако обезбедија уште...

Повеќе
June 23, 2017 - 0 Коментари

Македонските одбојкари запишаа и четврта победа по ред во Европската лига, откако ја совладаа Шведска со 25:16, 25:22, 32:30, и така доби нова шанса да се бори за златниот медал од Европската лига, откако обезбедија уште...

Повеќе
June 23, 2017 - 0 Коментари

Џастин Томас постигна рекорден резултат во третиот ден на Отвореното првенство на САД во голф – УС Опен – како во прилог на тоа тој направи феноменален удар кој стана хит на социјалните мрежи. Наместо...

Повеќе
June 22, 2017 - 0 Коментари

Германскиот ветеран Томи Хас и шампионот кај адолесцентите за 2016 година Денис Шаповалов добија “вајлд карта” за учество во овогодинешното издание на Отвореното првенство на Велика Британија во тенис “Вимблдон”. За 39-годишниот Хас, кој е...

Повеќе
June 21, 2017 - 0 Коментари

Поранешниот борец од тешка категорија на УФЦ Тим Хаг почина откако беше нокаутиран. Инцидентот се случил на бокс натпревар против Адам Брејдуд во Едмонтон. Веднаш по дуелот тој добил мозочно крварење и бил однесен во...

Повеќе
June 20, 2017 - 0 Коментари

На 26-ти август во T-Mobile Arena во Лас Вегас, ќе се одржи натпреварот меѓу шампионот на УФЦ во блага категорија Конор Мекгрегор (21-3 ММА) и непобедливата боксерска легенда Флојд Мејведер (49-0,26 КО). Веќе се појави...

Повеќе
June 19, 2017 - 0 Коментари

Хрватската тенисерка Дона Векиќ ја освои титулата на турнирот во Нотингем по победата во финалето над лидерката во шемата Јохана Конта со 2:6, 7:6 (3), 7:5. Трофејот е прв за 20-годишната Векиќ на трева и...

Повеќе
June 18, 2017 - 0 Коментари

Жил Милер победи на турнирот по тенис на трева во Ден Бош (Холандија) со награден фонд од 660 илјади евра, oткако во финалето претставникот на Луксембург, победи со 7:6 (5), 7:6 (4) против хрватот Иво...

Повеќе
June 18, 2017 - 0 Коментари

Македонските одбојкари ја запишаа и третата победа во Европската лига, откако ја совладаа и Шведска со 24:26, 25:17, 25:18, 26:17. Првата победа во Европскaта лига сезонава дојде по победата над Азербејџан завчера со 25:19, 25:19,...

Повеќе
June 18, 2017 - 0 Коментари

Естонката Анет Контавеит ја освои првата титула во турнирите од ВТА, откако победи во финалето на трева во Хертогенбош-Холандија, против русинката Наталија Вихлјанцева со 6:2, 6:3. Со успехот 21-годишната естонка ќе се искачи до рекордно...

Повеќе
June 18, 2017 - 0 Коментари

Французинот Лука Пуил го освои турнирот во тенис на трева во германскиот град Штутгарт со награден фонд 701 975 евра, откако го победи во финалето шпанецот Фелисијано Лопез со 4:6, 7:6 (5), 6:4 по малку повеќе...

Повеќе