Вести од Категорија "ОСТАНАТО"
September 3, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
September 3, 2017 - 0 Коментари

Одбојкарите од германската репрезентација се квалификуваа за прв пат во својата историја за финалето на Европското првенство. Екипата на италијанскиот селектор Андреа Џани направија неверојатен пресврт од 0:2 до крајни 3: 2 (24:26, 15:25, 25:18,...

Повеќе
September 1, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
September 1, 2017 - 0 Коментари

Американката Шелби Роџерс падна на колена и во солзи по успехот на најдолгиот натпревар во историјата на УС Опен кај дамите. Таа славеше со 7:6(6), 4:6, 7:6(5) над австралијката Дарја Гаврилова за 3 часа и...

Повеќе
August 31, 2017 - 0 Коментари

Откако доцна синоќа се одиграа сите натпревари од плеј-офот на Европското првенство во Полска, станаа јасни и 1/4-финалните парови на шампионатот. Имаше две исклучително големи изненадувања во плејофот. Првата од нив беше откако домаќините беа...

Повеќе
August 31, 2017 - 0 Коментари

Жени: 3-Гарбин Мугуруса (Шпанија) – Инун Дван (Кина) – 6: 4, 6: 0 Екатерина Макарова (Русија) – 5-Каролин Вознацки (Данска) – 6: 2, 6: 7 (5), 6: 1 9-Венус Вилијамс (САД) – Осан Доден (Франција)...

Повеќе
August 30, 2017 - 0 Коментари

Кеј Нишикори стана уште еден водечки тенисер кој нема да игра до крајот на сезоната поради повреда. Најдобриот јапонски тенисер, кој е број 9 во светот објави дека има повреда во десниот зглоб. По прегледот,...

Повеќе
August 29, 2017 - 0 Коментари

Отворено тениско првенство во САД, натпревари за првиот круг закажани за жени: Марија Шарапова (Русија) – 2-Симона Халеп (Романија) 6: 4, 4: 6, 6: 3 3-Гарбин Мугуруса (Шпанија) – Варвара Лепченко (САД) 6: 0, 6:...

Повеќе
August 29, 2017 - 0 Коментари

По одигрувањето на последните натпревари од групната фаза на Европското првенство во Полска станаа јасни и сите парови во плеј-офот на турнирот, како и можните за 1/4-финалето. Домаќините, кои останаа втори во групата А ќе...

Повеќе
August 25, 2017 - 0 Коментари

Двократниот тениски шампион во гренд слем Викторија Азаренка од Белорусија го пропуштa овогодишниот тениски турнир во УС Опен поради судски случај во разделба со нејзиниот поранешен партнер. Азаренка се врати на суд во јуни откако...

Повеќе
August 24, 2017 - 0 Коментари

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа е елиминирана уште на почетокот од квалификациите за пласман на последниот гренд слем за сезоната УС Опен. Тетовчанката и во САД мина слично како и на Австралија Опен, Ролан Гарос...

Повеќе
August 23, 2017 - 0 Коментари

Еден натпревар со најдобриот украински тенисер Александар Долгополов е испитуван од Тенискиот интегритет (ТИУ) поради сомневање за местење. Дуелот е од првиот круг на турнирот Винстон-Салем и во него се рангираше бројот 63 на светската...

Повеќе
August 22, 2017 - 0 Коментари

За време на светското првенство во пливање за ветерани, што се одржува во Будимпешта, шпанецот од Каталонија Фернандо Алварес остана на стартната линија по стартниот сигнал во знак на почит кон жртвите на бруталниот терористички...

Повеќе
August 21, 2017 - 0 Коментари

Гарбин Мугуруза ја освои титулата на силниот турнир во Синсинати. 23-годишната шпанка ја победи романката Симона Халеп со 6:1, 6:0, со што ја спречи да се качи на врвот на ВТА листата. Халеп ќе беше...

Повеќе
August 21, 2017 - 0 Коментари

Григор Димитров ја освои најголемата титула во кариерата. 26-годишниот бугарин триумфираше во серијата Мастерс во Синсинати по победата од 6:3, 7:5 против австралискиот тенисер Ник Кирјос. Бугаринот одигра фантастичен турнир. Тој не изгуби ниту еден...

Повеќе
August 19, 2017 - 0 Коментари

Светската лига и ГП се веќе во историјата. Време е за новиот формат на Новата одбојкарска лига кај мажите и жените. Датумите на првата фаза од турнирот се исто така јасни. Според измените и двата...

Повеќе