Вести од Категорија "ОСТАНАТО"
October 15, 2013 - 0 Коментари

Потврда на она што се случуваше во претходните седум кола се случи во последното коло каде што беше промовиран старо-новиот шампион. Боксерите на Баргела од Штип само ја потврдија доминацијата на домашната боксерска сцена и...

Повеќе
October 14, 2013 - 0 Коментари

На денешен ден пред точно една година Австралијанецот Феликс Баумгартнер напиша нова страна во историјата, во рамките на проектот Ред Бул Стратос. Баумгартнер имаше најбрз пад. Постигна брзина од 1356,9 km/h. Тоа е слободен пад...

Повеќе
October 11, 2013 - 0 Коментари

НХЛ, можеби, го дoби она што се нарекува “Гол на годината”. Стрелец на најубавиот гол ако не и помеѓу “Топ 3” е 19-годишниот Томас Ертел од Сан Хозе Шаркс. Тој е против Њујорк Ренџерс, оствари...

Повеќе
October 10, 2013 - 0 Коментари

На натпреварот од Србската лига помеѓу Јошанице и Победа некои гледаа фудбал, а некои и нешто многу поубаво. На местото помошник судија се појавила преубава девојка по име Александра Милојевиќ од Нови Пазар, која со...

Повеќе
October 10, 2013 - 0 Коментари

Како што вети Јавното претрпријатие „Билјанини Извори“ љубителите на спортот во Охрид и Макеоднија ги очекуваат бројни изненадувања. По одржувањето на меѓунардниот кошаркарски турнир , на кој настапија две екипи од АБА лигата: шамионот на...

Повеќе
October 10, 2013 - 0 Коментари

Рекорд на 110 метри со пречки    На националната Арена “Филип Втори“ во Скопје  се одржа поединечното првенство на Македонија во пионерска конкуренција. Натреварот помина во знакот на Мирчевска (Охрид) новата рекордерка на 110 со...

Повеќе
October 9, 2013 - 0 Коментари

Прв пат во историјата макаедонската репрезентивна одбојка во машка конкуренција ќе настапи во завршната фаза за еден кавлификациски циклус за СП првенство. Противници на „црвено-жолтите“ во групата „Ј“ се: Србија, Португалија и Словенија. Макеодонија е...

Повеќе
October 9, 2013 - 0 Коментари

Приказната за Надал и допингот добива нова насока. “Дејли Мејл” објавува дека всушност Шпанецот користел некој вид на терапија која не е дозволена. Имено таков тип на терапија бил забранет во 2010 година, но по...

Повеќе
October 9, 2013 - 0 Коментари

На 5 и 6 окотмври 2013 во Перник-град на 40 километри од Софија беше одржан натревар во прецизно слетување. Огромен успех на нашиот претставник „Делта“ од Прилеп. Во Бугарија-држвата која е велесила во овој спорт...

Повеќе
October 8, 2013 - 0 Коментари

Стопостотен учинок и успешен настап за Македонија на првенството по бразилско џиу џиу кое се одржа изминатиот викенд во Хрватска. Натпреварувачкиот тим по бразилско џиу џицу „Карлос Маја“ настапи со 5 натпреварувачи и сите се...

Повеќе
October 7, 2013 - 0 Коментари

Најдобриот рели возач ја заврши својата кариера со превртување на релито во Франција. Лоеб и неговиот со-возач Даниел Елена излегоа од автомобилот без никакви повреди. Несреќата се случи во неделната прва етапа и на дел...

Повеќе
October 7, 2013 - 0 Коментари

Со оглед на тоа колку се платени, не е ни чудо што најдобрите светски фудбалери одвојуваат толкави суми за своите “ѕверови” на четири тркала. Кристијано Роналдо барем засега е најплатен фудбалер. А неговиот Бугати Вејрон...

Повеќе
October 6, 2013 - 0 Коментари

Maxximum Open Maribor 2013 Само еден медал, вториот ни беше украден Македонската бодибилдинг репрезентација се враќа со сребрен медал од Maxximum Open каде што беа одржани натревари во: бодибилдин, фитнес и бекини. Натреварот се одржа во спортската...

Повеќе