Вести од Категорија "РАКОМЕТ"
October 13, 2013 - 0 Коментари

Оливие Жиру по простигнувањето во Скопје првиот тренинг на изнаенадување на сите го одржа во  во СРЦ “Кале”. ПСЖ е најскапиот тим во ракометната историја, а по поразот од Металург за смао две недлеи се повторно...

Повеќе
October 11, 2013 - 0 Коментари

СЦ “Борис Трајковски“ во Скопје, Судии: Иван Какадор и Еурико Николау (Португалија), Делегат: Марек Шајна (Полска), Гледачи: 2500 ЖРК Вардар СЦБТ: Суслина (9 одб., 1 сед.), Лејно (7 одб. 1 сед.), Црвенкоска, Дембеле 2, Ѓокиќ...

Повеќе
October 11, 2013 - 0 Коментари

Рк Металург преку Истамбул приистигна во Барселона, каде што е сместен на само пет минути од „Ноу Камп“. Како што може да се види на офцијалниот сајт на РК Металург и по фотките на Игор...

Повеќе
October 11, 2013 - 0 Коментари

На наше огромно задоволство ве известуваме дека влезниците за натпреварот РК Вардар – ПСЖ Ракомет се целосно распродадени! Овој натпревар од Лига на шампиони, македонскиот ракометен првак ќе го одигра во недела (13 октомври 2013)...

Повеќе
October 11, 2013 - 0 Коментари

Со цел се да помине во најдобар ред прочитајте ги ИНСТРУКЦИИТЕ за однесување на трибина за натпреварот ВАРДАР-ПСЖ кои ги усвои и кон кои ќе се придржува групата КОМИТИ: 1) НЕ НОСЕТЕ ВО САЛА ЗАПАЛКИ,...

Повеќе
October 9, 2013 - 0 Коментари

Заминувањето на Зоран Кастратовиќ од местото Шеф на стручниот Штаб на РК „Вардар“ е топ тема во спортските разговори не само во Македонија него на секаде. Сите портали, особено оние со акцент на ракометот ја...

Повеќе
October 9, 2013 - 0 Коментари

Спортскиот портал tip.com.mk ја корисит оваа прилика да му го честита 35 роденден на голманот на Металург и српскиот национален тим, Дарко Станиќ. Во оваа прлика му посакуваме пред се здравје и долг живот. Да...

Повеќе
October 8, 2013 - 0 Коментари

   Бајрамовска по писмен пат ја извести Ракометната Федерација на Македонија дека повеќе нема да може да одговори на репрезентивните обврски. Одлуката да стави крај на настапите во репрезентацијата на Македонија, е донесена по големо размислување...

Повеќе
October 6, 2013 - 0 Коментари

Екипата на Р.К.Струмица Зоми Мак М го донесе и петото засилување пред настапите во EHF купот. Прв пат во историјата за една наша екипа ќе настапи кубански ракометар Станува збор за искусниот Luis Enrique Yant....

Повеќе
October 4, 2013 - 0 Коментари

Маркетинг службата на Металург уште еднаш покажа дека е на висината на задачата. Пристигнаа новите дресови за фановите на Металург. Истите на утрешниот натревар со Нексе ќе бидат продавани по промотивна цена. Дресовите со одличен...

Повеќе
October 4, 2013 - 0 Коментари

Превземено од официјлниот сајт на ЖРК Вардар Македонскиот шампион ЖРК Вардар СЦБТ на 6 октомври во Сан Себастијан и гостува на екипата на Балонмано Бера Бера во првиот натпревар од Групата Д во Лигата на...

Повеќе