Вести од Категорија "РАЗНО"
August 20, 2017 - 0 Коментари

  Alavés Athletic Bilbao Atlético Madrid Barcelona Celta Vigo Deportivo La Coruña Eibar Espanyol Getafe Girona Las Palmas Leganés Levante Málaga Real Betis Real Madrid Real Sociedad Sevilla Valencia Villarreal...

Повеќе
August 16, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
August 16, 2017 - 0 Коментари

Производителот на спортска опрема Macron доминира во Серија А, пред Nike и Adidas. Дури четири клубови се под “капата” на Macron и тоа СПАЛ, Лацио, Болоња и Каљари. Kappa и Nike имаат по три клубови...

Повеќе
August 13, 2017 - 0 Коментари

Пума доминира пред Најк и Адидас во Премиер Лигата. По подолго време доминацијата на Најк и Адидас е срушена. Оваа сезона дури пет екипи носат дресови на Пума, четири на Најк и три на Адидас,...

Повеќе
July 20, 2017 - 0 Коментари

Фудбалски клуб: Еибар Стадион: Ипуруа Капацитет: 6,285 Град: Еибар   Фудбалски клуб: Леганес Стадион: Бутарке Капацитет: 8,138 Град: Леганес   Фудбалски клуб: Хетафе Стадион: Алфонсо Перез Капацитет: 17,393 Град: Мадрид   Фудбалски клуб: Алавес Стадион: Мендизороца Капацитет:...

Повеќе
July 20, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
July 9, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 27, 2017 - 0 Коментари

Фудбалски клуб: Кротоне Стадион: Ецио Сцида Капацитет: 9,632 Град: Кротоне Фудбалски клуб: Каљари Стадион: Сант Елија Капацитет: 16,000 Град: Каљари Фудбалски клуб: СПАЛ Стадион: Паоло Маца Капацитет: 12,320 Град: Ферара Фудбалски клуб: Беневенто Стадион: Чиро Вигорито Капацитет: 20,000 Град: Беневенто   Фудбалски...

Повеќе
June 23, 2017 - 0 Коментари

И тоа се случи! Бик, а потоа и куче прекинаа пријателски натпревар помеѓу екипите на Ботев Пловдив и АЕЛ Лимасол. Речиси пред влегување на терен беа и овците и кравите, но на крајот “стопанот” успеа...

Повеќе
June 20, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
June 19, 2017 - 0 Коментари

Гневот, особено на навивачите на Милан кон Џанлуиџи Донарума никако не стивнува. Откако пред неколку денови беше обелоденото дека најталентираниот голман во моментов нема да го продолжи договорот со Милан и дека воопшто не седнал...

Повеќе
June 16, 2017 - 0 Коментари

Младата репрезентација на Шпанија со 269,5 милиони евра е најскапата репрезентација на Европското првенство за фудбалери до 21 година кое овој месец се одржува во Полска. Во превод фудбалерите кои ќе настапат за Шпанија заедно...

Повеќе
June 14, 2017 - 0 Коментари

Во пресрет на Европското првенство за фудбалери до 21 година време е за малку историја. Интересно, но ние како дел од Југославија сме првите победници на ова натпреварување. Така во 1978 година победувајќи ја Западна...

Повеќе
June 13, 2017 - 0 Коментари

Во петок стартува Европското Првенство за фудбалери до 21 година. Интересот за овој турнир кај нас е поголем од кога било пред се поради учеството на Македонија. Сепак интересот за овој турнир е голем и...

Повеќе
June 12, 2017 - 0 Коментари

Во петок започнува 21то издание на Европското првенство за фудбалери до 21 година. Натпреварите од ова ЕП ќе се играат на шест стадиони во исто толку градови ширум Полска. Нашите надежни фудбалери натпреварите од групната...

Повеќе
June 7, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе