Browsing the "РАЗНО" Category
May 26, 2018 - 0 Comments

...

Read More
February 26, 2018 - 0 Comments

Како што самиот објави на својот профил  на Твитер, Усеин Болт потпиша договор со еден фудбалски клуб!...

Read More
February 22, 2018 - 0 Comments

Прилепчанецот Ване со 900 денари уплата, разложени на вкупно седум тикети,  успеа да погоди 22 натпревари и да стигне до неверојатна добивка, досега незабележана во спортското обложување во Македонија....

Read More
February 16, 2018 - 0 Comments

По Слоун Стивенс, на ред дојде и атрактивната тенисерка Јуџин Бушар....

Read More
February 15, 2018 - 0 Comments

Актуелната освојувачка на УС ОПЕН 24 годишната Слоун Сивенс го покажа атлетски извајаното тело во последната фотосесија за магазинот” спортс илустрејд”....

Read More
January 7, 2018 - 0 Comments

...

Read More
January 7, 2018 - 0 Comments

...

Read More
October 23, 2017 - 0 Comments

На нешто помалку од една година од СП во Русија, во продолжение Ви прикажуваме како изгледаат во моментов стадионите домаќини. ВОЛГОГРАД НИЖНИ НОВГОРОД МОСКВА (Лужники) РОСТОВ САМАРА ЕКАТЕРИНБУРГ САРАНСК СОЧИ САНКТ ПЕТЕРБУРГ МОСКВА (Откритије) КАЗАН КАЛИНИНГРАД...

Read More
October 16, 2017 - 0 Comments

...

Read More
October 12, 2017 - 0 Comments

Лече Долги години калчолигаш, а уште повеќе на релација Серија А – Серија Б. Поранешниот клуб на Мирко Вучиниќ, Хуан Квардадо, Антонио Конте, Грацијано Пеле, Фабрицио Миколи, Масимо Одо, Хавиер Шевантон, Гиљермо Џакомаци, Валери Боижинов...

Read More
October 9, 2017 - 0 Comments

...

Read More
October 9, 2017 - 0 Comments

Очекувано Германија забележа убедлива победа над Азербејџан, но она што го одбележа натпреварот беше одличниот гол на Горецка кој со пета го совлада противничкиот голман....

Read More
October 3, 2017 - 0 Comments

Анкеата: Може ли Барди да го достигне успехот на Пандев и Панчев? Може ли Барди да го достигне успехот на Пандев и Панчев? Да Не survey maker...

Read More
October 2, 2017 - 0 Comments

...

Read More
October 2, 2017 - 0 Comments

Во рамките на 3. коло од првата лига на Југославија на Градски во Скопје силите ги одмерија екипите на Вардар и Црвена Ѕвезда. Црвено-црните пред преполниот стадион во Скопје ја совладаа тогаш фаворизираната Ѕвезда со...

Read More
September 28, 2017 - 0 Comments

...

Read More