Вести од Категорија "Slider"
August 9, 2017 - 0 Коментари

Креирајте свој тим и проследете ја заедно со нас новата фудбалска сезона во Премиер лигата на поинаков начин, креирајте свој тим и натпреварувајте се на официјалната Fantasy Premier League! Регистрирајте се на>>> fantasy.premierleague.com<<< и создадете тим....

Повеќе
August 4, 2017 - 0 Коментари

Одредена ждрепката за плеј-офот фазата во најкомерцијалниот турнир Лигата на шампиони, во Нион. Интересно за нас е тоа што Риека на нашите Стефан Ристовски и Леонард Жута е тука и ќе се сретне со грчки...

Повеќе
August 4, 2017 - 0 Коментари

По Супер Купот на УЕФА меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, следи нов фудбалски спектакл, откако Вардар и Шкендија ги добија противниците во плеј-офот во Лигата на Европа. Европскиот гигант и најтрофеен клуб во светот...

Повеќе
August 1, 2017 - 0 Коментари

МЗТ Скопје не се пријави за Еврокупот во кошарка ФИБА или Лигата на Шампионите, и од следната сезона ќе се натпреварува само во Аба лигата, и македонското првенство. Причината за ова, според управата на клубот,...

Повеќе
July 31, 2017 - 0 Коментари

Ракометарите на Македонија до 21 година завршија на Светското првенство во Алжир во шестото место. На последниот ден од натпреварувањата, во борбата за петтото место, младите ракометари беа поразени од селекцијата на Унгарија со 26:22...

Повеќе
July 29, 2017 - 0 Коментари

Младите ракометари на Македонија до 21 година ќе се борат за петтото место на Светското првенство во Алжир откако повторно беа подобри од Русија, и ја победија со сигурни 36:27 (21:11). Веќе еднаш ја победнивме...

Повеќе
July 28, 2017 - 0 Коментари

Познати се четирите најдобри репрезентации на Јуниорското Светско првенство 2017 во Алжир. Македонија го заврши настапот барем за медалите, и ќе разигрува за 5-то место. Нашите јуниори загубија во четвртфиналето од актуелниот шампион Франција, и...

Повеќе
July 25, 2017 - 0 Коментари

Нашите надежни ракометари во Алжир забележаа значајна победа над репрезентазијата на Бразил и со тоа ја завршуваат групната фаза како второпласирани. Македонија со 28-23 го совлада Бразил и со тоа го елиминираше од понатамошното натпреварување...

Повеќе
July 20, 2017 - 0 Коментари

Фудбалски клуб: Еибар Стадион: Ипуруа Капацитет: 6,285 Град: Еибар   Фудбалски клуб: Леганес Стадион: Бутарке Капацитет: 8,138 Град: Леганес   Фудбалски клуб: Хетафе Стадион: Алфонсо Перез Капацитет: 17,393 Град: Мадрид   Фудбалски клуб: Алавес Стадион: Мендизороца Капацитет:...

Повеќе
July 20, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
July 19, 2017 - 0 Коментари

ЕХФ ги извлече групите за шампионатите во младите категории што ќе се играат во текот на летото 2018 година. Ракометарите на Македонија до 20 години, ќе играат во Скопје, во групата Б, заедно со селекциите...

Повеќе
July 17, 2017 - 0 Коментари

Утре стартува 21-то Светско првенство млади до 21 година, кое ќе се одржи од 18-ти до 30-ти јули, во Алжир. Африканската земја ќе пречека 24 репрезентации поделени во четири групи, вклучувајќи ја и Македонија која ќе...

Повеќе
July 17, 2017 - 0 Коментари

Регионалната кошаркарска лига (АБА) го казни македонски клуб Карпош Соколи поради изјавите во медиумите на претседателот Огњен Дедиќ. Од АБА лигата велат дека Карпош е казнет со 12.000 евра за изјавата на претседалот со која...

Повеќе
July 15, 2017 - 0 Коментари

Македонските кошаркари дојдоа до победа, откако вечерва ја победија Бугарија со 70:80 (11:15; 25:23; 18:19; 16:23). Димче Тасовски постигна 18 поени за Македонците, а Војдан Стојановски и Теодор Џордан завршија односно со по 17 и...

Повеќе
July 15, 2017 - 0 Коментари

Европската ракометна федерација (ЕХФ) го одреди календарот за новата сезона во Лигата на шампионите во која нашиот шампион Вардар ќе го брани трофејот. “Црвено-црните” се во првата група заедно со Барселона, Рајн Некар Левен, ПИК...

Повеќе
July 14, 2017 - 0 Коментари

Македонскиот вице-шампон Металург го доведе Анте Токиќ. 23-годишното десно крило доаѓа од екипата на Вараждин, и е поранешен кадетски и младински репрезентативец на Хрватска. Тој потпиша договор за двегодишна соработка, а доаѓа како замена за...

Повеќе