Вести од Категорија "ТАЈМ АУТ"
October 23, 2017 - 0 Коментари

На нешто помалку од една година од СП во Русија, во продолжение Ви прикажуваме како изгледаат во моментов стадионите домаќини. ВОЛГОГРАД НИЖНИ НОВГОРОД МОСКВА (Лужники) РОСТОВ САМАРА ЕКАТЕРИНБУРГ САРАНСК СОЧИ САНКТ ПЕТЕРБУРГ МОСКВА (Откритије) КАЗАН КАЛИНИНГРАД...

Повеќе
October 18, 2017 - 0 Коментари

Играчот од средниот ред на Олимпик Донецк Иван Брикнер не само што го постигна победничкиот гол за својот тим во домашниот натпревар против Александаррија од Украинското првенство (1:0). Брикнер создаде вистинско ремек-дело во 88-тата минута....

Повеќе
October 17, 2017 - 0 Коментари

Фудбалерот на Раднички Пирот Урош Филиповиќ постигна гол за неколку секунди по почетокот на натпреварот против Јагодина во Првата лига на Србија. Филиповиќ го изненади противничкиот голман со одличен удар од центарот, а Раднички победи...

Повеќе
October 16, 2017 - 0 Коментари

Атрактивен гол постигна напаѓачот на Порто Ерњани во победата над Луситано со 6-0 во третото коло од португалскиот куп. Ерњани го оформи конечниот резултат во 90-тата минута…...

Повеќе
October 16, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
October 13, 2017 - 0 Коментари

Напаѓачот на Нотс Каунтри Мет Тутл, направи нешто необично. Тој постигна гол против Линколн во четвртото коло на натпреварот во Англија во поразот на неговиот тим од 4:1, а прославата беше неверојатна....

Повеќе
October 13, 2017 - 0 Коментари

Бразилската фудбалска ѕвезда Роналдо Луис Назарио де Лима го определи својот идеален тим. Интересно меѓу избраниците на Феноменот не се најде мегаѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, кој најверојатно ќе победи на крајот на годината...

Повеќе
October 12, 2017 - 0 Коментари

Лече Долги години калчолигаш, а уште повеќе на релација Серија А – Серија Б. Поранешниот клуб на Мирко Вучиниќ, Хуан Квардадо, Антонио Конте, Грацијано Пеле, Фабрицио Миколи, Масимо Одо, Хавиер Шевантон, Гиљермо Џакомаци, Валери Боижинов...

Повеќе
October 10, 2017 - 0 Коментари

Австралиската тениска ѕвезда Ник Кирјос повторно го покажа својот напорен карактер за време на турнирот во Шангај. Тој демонстративно го напушти теренот по завршувањето на првиот сет (6:7 (5)) и ја предаде победата на Стив...

Повеќе
October 9, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
October 9, 2017 - 0 Коментари

Очекувано Германија забележа убедлива победа над Азербејџан, но она што го одбележа натпреварот беше одличниот гол на Горецка кој со пета го совлада противничкиот голман....

Повеќе
October 8, 2017 - 0 Коментари

Големиот успех на Шведска со 8:0 над Луксембург се покажа катастрофално за Холандија, бидејќи “лалињата” практично ги загубија шансите дури и за учество на бараж за пласман на Мундијалот 2018. Покрај тоа судбината ја скроеја и...

Повеќе
October 5, 2017 - 0 Коментари

Напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик, даде пример за голем човек, со донирање на пари за 22-годишниот играч од средниот ред на Горник, Забез Конрад Новак. Играчот доживеа сериозна повреда на коленото во август, а неговата...

Повеќе
October 3, 2017 - 0 Коментари

Робин Хасе го напушти турнирот во Пекинг по поразот од италијанецот Фабио Фонини, но на почетокот на вториот сет направи удар кој ќе стане негов заштитен знак.   @robin_haase has made up his own new...

Повеќе
October 3, 2017 - 0 Коментари

Анкеата: Може ли Барди да го достигне успехот на Пандев и Панчев? Може ли Барди да го достигне успехот на Пандев и Панчев? Да Не survey maker...

Повеќе
October 2, 2017 - 0 Коментари

Ajoз Перез, напаѓачот на Њукасл кои немаше место во стартната постава минатата сезона кај Рафаел Бенитез, сега може да го промени клубот и да се пресели во Шпанија. Всушност, за него се заинтересирани Реал Мадрид,...

Повеќе