Вести од Категорија "ТАЈМ АУТ"
August 24, 2017 - 0 Коментари

Ливерпул го победи Хофенхајм со 4:2 и се пресели во Лигата на Шампионите со атрактивен фудбал и одлична атмосфера за време на минатиот натпревар. Меѓутоа, еден од навивачите на германскиот тим влезе во центарот на...

Повеќе
August 22, 2017 - 0 Коментари

Дефанзивецот на Манчестер Јунајтед Ерик Бајли објави видео како го удира швеѓанецот Златан Ибрахимовиќ, кој можеби наскоро ќе се врати на “Олд Трафорд”. 23-годишниот централен дефанзивец од Брегот на Слонова Коска објави на Instagram кратко...

Повеќе
August 20, 2017 - 0 Коментари

  Alavés Athletic Bilbao Atlético Madrid Barcelona Celta Vigo Deportivo La Coruña Eibar Espanyol Getafe Girona Las Palmas Leganés Levante Málaga Real Betis Real Madrid Real Sociedad Sevilla Valencia Villarreal...

Повеќе
August 19, 2017 - 0 Коментари

Новиот сопственик на Милан, Ли Јон Хон, не пропушта натпревар на неговиот тим. Кинескиот бизнисмен се повеќе се вљубува во клубот по трошењето на 200 милиони евра ова лето на нови 11 фудбалери. Тој ја...

Повеќе
August 16, 2017 - 0 Коментари

Денис Бергкамп е автор на најубaвиот гол од создавањето на Премиер лигата пред 25 години. Во анкетата меѓу читателите на веб-страницата на Би-Би-Си, повеќето гласови привлече шутот на Беркамп против Њукасл на 2-ри март 2002...

Повеќе
August 16, 2017 - 0 Коментари

...

Повеќе
August 16, 2017 - 0 Коментари

Производителот на спортска опрема Macron доминира во Серија А, пред Nike и Adidas. Дури четири клубови се под “капата” на Macron и тоа СПАЛ, Лацио, Болоња и Каљари. Kappa и Nike имаат по три клубови...

Повеќе
August 13, 2017 - 0 Коментари

Пума доминира пред Најк и Адидас во Премиер Лигата. По подолго време доминацијата на Најк и Адидас е срушена. Оваа сезона дури пет екипи носат дресови на Пума, четири на Најк и три на Адидас,...

Повеќе
August 10, 2017 - 0 Коментари

На дуелот во Естонската лига помеѓу Левадиа и Падеа, гостите си постигнаа автогол во 14 секунда, а притоа домаќинот не ја ни допре топката…   Huge respect to Estonian side Paide Linnameeskond who managed to...

Повеќе
August 3, 2017 - 0 Коментари

Играчот од средниот ред на тимот од романскиот главен град Букурешт Јонит Константе, има за што да се срами, откако промаши нешто што беше невозможно да се промаши против гостинскиот тим на Виторул…  ...

Повеќе
August 1, 2017 - 0 Коментари

Дали се сеќавате на американецот Фреди Аду? Кој во 2004 година потпиша со ДС Јунајтед на 14-годишна возраст и беше сметан за иднината на фудбалот, а оние кој ја играа популарната компјутерска игра “Football Manager”, не...

Повеќе
July 31, 2017 - 0 Коментари

Пилотот на Рено во Формула 1, Џолин Палмер по трката на “Хунгароринг” во Будимпешта, дојде во нашиот Охрид, од каде ќе го започне летниот одмор од Формула 1. Тој на својот профил на “Инстаграм” објави фотографија...

Повеќе
July 29, 2017 - 0 Коментари

Фудбалерите на Интер победија на натпреварот со Челзи 2:1 (1:0) за да стават крај на подготовната турнеја во Азија. Херој во победата на Интер беше црногорецот Стеван Јоветиќ, кој беше прв стрелец и асистент на...

Повеќе
July 28, 2017 - 0 Коментари

Нејмар беше агресивен на новиот соиграч Нелсон Семедо, по што луто го напушти тренингот. Тие се во Мајами, каде во моментов тимот се подготвува за контролниот дуел со Реал Мадрид во текот на викендот. Во...

Повеќе
July 28, 2017 - 0 Коментари

Двојник на ММА ѕвездата Конор Мекгрегор направи хаос на плажите во Лос Анџелес. Русинот со брада и очила за сонце дури си направи слики со навивачи на ирецот. Вистинскиот Конор Мекгрегор тренира за мега битката...

Повеќе
July 24, 2017 - 0 Коментари

Американскиот пливач Мајкл Фелпс загуби од големата бела ајкула што и беше логично. Иако со нетрпение се чекаше овој спектакл, сепак некои останаа разочарани бидејќи до трка не дојде! Видеото е претставено во вид на симулација на...

Повеќе