Вести од Категорија "ТАЈМ АУТ"
December 26, 2013 - 0 Коментари

Како што другите клубови и поединци, кој со видео порака веќе им ги честитаа празниците на своите навивачи, истото го направија и фудбалерите на италијанскиот Милан....

Повеќе
December 26, 2013 - 0 Коментари

Имавме долга сезона проследена со одлични изданија како на домашен така и на гостински терен. Печатот дома го ставивме, а сега останува да ја декорираме јаготката на врвот од шлагот. Доста луѓе се информирани, но...

Повеќе
December 25, 2013 - 0 Коментари

Традиционално тимот на Каљари на крајот на секоја година на нивниот клубски сајт организираат избор на најдобрите фотографии. Оваа година за најдобра беше избрана фотката на која нашиот интернационалец, Агим Ибраими (во позадината) го прославува...

Повеќе
December 25, 2013 - 0 Коментари

Андријана Будимир е бремена. Поранешната ракометарка на Кометал Ѓорче Петров и нејизниот сопруг Јохан во првите месеци на 2014 година очекуваат принива. Нашата редакција од срце и посакува што се вели народски „СО ЛЕСНО ДА СЕ...

Повеќе
December 25, 2013 - 0 Коментари

Градоначалникот Никола Бакрачески свечено го отври новото лизгалиште во градот под Самоиловите кули. Се надевам дека ние како општина,  ќе успееме и во овие зимски месеци да го направим Орид привлечен за нашите жители, но и...

Повеќе
December 24, 2013 - 0 Коментари

Филип Миркуловски на неговата  ФБ фан страница: На клубски план „не го можам“, али за Македонија сме едно....

Повеќе
December 23, 2013 - 0 Коментари

Бразилската манекенка Лариса Оливеира излезе во јавност со приказна дека го “фатила на дело”, напаѓачот на Барса. Лариса тврди дека Нејмар ја изневерил својата девојка Бруни. “Не знам како не му е срам”, изјави госпоѓицата...

Повеќе
December 23, 2013 - 0 Коментари

Девојката која го воодушеви светот во текот на извлекувањето на групите за Светско првенство, многу ги налути Иран, каде преносот од ждрепката беше прекинат поради неприфатливи сцени за исламската заедница. Крива е Фернанда Лима бидејќи...

Повеќе
December 22, 2013 - 0 Коментари

Многу луѓе се собраа денеска пред хипермаркетот на Карфур, во Скопје Сити Мол. Промоциите на “Виното на Металург“ и на новогодишниот календар на Металург станаа повод за наша нова средба со многубројните фанови и пријатели...

Повеќе
December 11, 2013 - 0 Коментари

Вечерва во 20.45  најдобриoт макеоднски фудбалер, Горан Пандев со Наполи ја игра решавачката средба против Арсенал за влез во следната фаза од Лигата на Шампионите. Еветуалната победа на „Сан Паоло“ не значи и пласман на...

Повеќе
December 10, 2013 - 0 Коментари

Со учество на четри тима: СКК Златоврв- Прилеп, СКК Екстрем- Скопје,  СКК Вардар- Скопје и домаќинот на ова натреварување СКК Вертикал- Битола, се одржаа натревари во машка и женска конкуренција. На истиот беа постигнати следните...

Повеќе
October 20, 2013 - 0 Коментари

Ким Кардашијан повторно се најде на насловните страни минатата недела, кога на инстаграм постави своја слика во костум за капење. Оваа слика го привлече вниманието на многу познати личности. Многу интересна фотомонтажа направиja фановите на...

Повеќе
October 9, 2013 - 0 Коментари

...

Повеќе
October 9, 2013 - 0 Коментари

...

Повеќе
October 7, 2013 - 0 Коментари

...

Повеќе
October 2, 2013 - 0 Коментари

...

Повеќе