Вести од Категорија "ТИПОВИ"
March 6, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
March 6, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
March 5, 2016 - 0 Коментари

Германија Бундес Лига 25. коло Сабота, 05.03.2016 18:30 Најинтересниот натпревар во 25. коло од германската Бундес Лига се игра во Дортмунд каде домаќините Борусија го пречекуваат лидерот Баерн од Минхен. Ова е дерби натпревар кој...

Повеќе
March 5, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
March 5, 2016 - 0 Коментари

28. коло од најелитното фудбалско натпреварување во Шпанија ќе биде отворено денеска од 16 часот на Сантијаго Бернабе каде домаќините Реал Мадрид ќе ја пречекаат екипата на Селта Вига. Од 18:15 Виљареал кој во четврток...

Повеќе
March 5, 2016 - 0 Коментари

Англија –Премиер Лига – 29 коло: Вотфорд – Лестер Сити Сабота 18:30 Вотфорд е на средината на табелета, поточно на 12-та позиција со 37 бодам и се чини дека опстанокот е обезбеден, а нема ни излез...

Повеќе
March 5, 2016 - 0 Коментари

Англија –Премиер Лига – 29 коло: Њукасл – Бурмут Сабота 16:00 Њукасл во моментов се наоѓа во опасната зона (зоната на испаѓање), и мора да бара бодови против ривали како Бурмут макар и еден. Во моментов...

Повеќе
March 5, 2016 - 0 Коментари

Овој викенд во германската Бундес Лига се игра 25. коло. Денес од 15:30 Волфсбург на домашен терен ја пречекува екипата на Борусија Минхенгладбах. Штутгарт на домашен терен ја пречекува екипата на Хофенхајм. Баер Леверкузен по...

Повеќе
March 5, 2016 - 0 Коментари

Тотенхем и Арсенал го играат дерби натпреварот во Премиер Лигата овој викенд. Со евентуална победа Арсенал би се  израмнил според бројот на поени со Тотенхем, но доколку слават домаќините тогаш ќе ја зголемат предноста пред...

Повеќе
March 5, 2016 - 0 Коментари

Викендов во француската Лига 1 се игра 29. коло. Колото се отвори вчеравечер со натпреварот помеѓу Каен и Монако кој заврши нерешено, 2-2. Денес од 17 часот ПСЖ кој минатото коло го доживеа првиот пораз...

Повеќе
March 5, 2016 - 0 Коментари

Германија –Бундеслига – 25 коло: Волфсбург – Борусија Менхенгладбах Сабота 15:30 Волфсбург е во битка за местата кои водат во Европа наредната година, во моментов е на 8-та позиција со 34 бода, и заостанува на...

Повеќе
March 5, 2016 - 0 Коментари

Англија –Премиер Лига – 29 коло: Тотенхем – Арсенал Сабота 13:45 Дербито на 29 коло во Премиер Лигата, воедно и најголемото дерби на Лондон според многумина. Тотенхем и Арсенал оваа година го бркаат Лестер кој е...

Повеќе
March 5, 2016 - 0 Коментари

Calcio Tips и за ова коло типува за нас и за вас Повеќе за Калчо Тип можете да видите на нивната ФБ страница на следниот линк: facebook.com/kalcotip1x2...

Повеќе
March 5, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
March 5, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе
March 5, 2016 - 0 Коментари

...

Повеќе