Червар го скрати списокот на ракометарите за натпреварите против Чешка и Украина
Објавено на 25/10/2016 | Slider, МАКЕДОНСКИ СПОРТ, РАКОМЕТ

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија Лино Червар, го скрати списокот на ракометари на кои ќе смета на првите два натпревари во квалификациите за Европското првенство, против репрезентациите на Чешка и Украина.

Првиот натпреварот е против Украина на 2-ри ноември во спортскиот центар „Борис Трајковски“ со почеток од 18.30 часот, додека на 5-ти ноември следи гостувањето кај Чешка.

Во нашата квалификациска група се наоѓа и репрезентацијата на Исланд, а ЕП е за две години во Хрватска.

Еве го и скратениот список:

Тагови