Дури 31 гол на синоќешните дуели од Лигата на шампионите

Синоќа беше првата серија натпревари од третиот круг од групната фаза на Лигата на шампионите оваа година. Имаше многу ефикасни натпревари, и само една екипа не успеа да постигне гол – Марибор. Вкупниот број на голови беше 31.

Лига на шампиони, групна фаза – круг 3:

Спартак Москва – Севиља 5: 1
1:0 Промес (18)
1:1 Кајер (30)
2:1 Мелгарехо (58)
3:1 Гулшаков (67)
4:1 Луис Адриано (74)
5: 1 Промес (90)

Марибор – Ливерпул 0:7
0:1 Фирмино (4)
0:2 Коутињо (13)
0:3 Салах (20)
0:4 Салах (40)
0:5 Фирмино (54)
0:6 Оксленд-Чемберлен (86)
0:7 Александар-Арнолд (90)

Манчестер Сити – Наполи 2:1
1:0 Стирлинг (9)
2:0 Хесус (13)
2:1 Дивара (73-п)

Феенорд – Шахтор Донецк 1:2
1:0 Бергис (8)
1:1 Бернард (24)
1:2 Бернард (54)

Монако – Бешикташ 1:2
1:0 Фалко (30)
1:1 Тосун (34)
1:2 Тосун (54)

РБ Лајпциг – Порто 3:2
1:0 Орбан (8)
1:1 Aбубакар (18)
2:1 Форсберг (38)
3:1 Августин (40)
3:2 Ерера (45)

АПОЕЛ Никозија – Борусија (Дортмунд) 1:1
1:0 Поти (62)
1:1 Папастатопулос (67)

Реал Мадрид – Тотенхем 1:1
0:1 Варан (27-а)
1:1 Роналдо (43-п)

Тагови