Е-Спорт
Објавено на 19/10/2017 | ФУДБАЛ

 

E-Sports (исто така познат како електронски спортови, e-sports, е-спортови, видео игри, професионални видео игри или pro gaming се форма на игри која е овозможена со помош на електронските системи, особено видео игрите, влезот на играчи и тимови, како и излезот на eSports системот, се посредуваат преку човеч-компјутер интерфејси. Најчесто, eSports се во форма на организирани мултиплеер видео натпревари помеѓу професионални играчи. Најчестите жанрови на видео игри поврзани со e-Sports се стратегија во реално време, борба, стрелба од прво лице(FPS) и мултиплеер онлајн арена (MOBA). Турнирите како што се “Интернационал”, League of Legends World Championship, серијата Evolution Championship Series како и Intel Extreme Masters обезбедуваат директен пренос на натпреварите и доделуваат награди.
E-Sports се состои од различни видео-игри, за кои ви се потребни брзи прсти и брз мозок за да успеете.
Поради зголемувањето на публиката и популарноста на e-sports, 1xbet овој продукт го обезбеди како една од своите игри. Особено за љубителите на ФИФА, сега можете да гледате фудбалски фудбалски натпревар во живо и да заработите пари од него со ставање облози на настаните во живо.
На онлајн игрите e-sports, можете да се обложуваат на настанот во живо, апоради тоа ќе забележите дека коефициентите постојано се менуваат.

Во делот на e-sports од 1xbets ќе најдете игри како FIFA, Mortal kombat, Counter strike, Angry birds, Battlefield, Call of Duty, Dota, Американски фудбал, Кошарка, Бејзбол, Крикет, Ф1, Фудбал, боречки вештини, рели, рагби, тенис, борење, камен , PES, Quake 4, Rocket league, Steep, Street fighter, Tekken и The king of Fighter.

ФИФА е една од најпопуларните e-sport игри во 1xBet. Има толку многу лиги за обложување со што своите облози мошете да ги направите на Лигата на шампионите, Европа лига, Светското првенство и други.

Како да се обложувате на E-sports

Прво регистрирајте се на 1xbet.com или едноставно најавете се доколку сте регистрирани.

Тагови