Гол од пола терен во Србија (ВИДЕО)
Објавено на 17/10/2017 | ТАЈМ АУТ

Фудбалерот на Раднички Пирот Урош Филиповиќ постигна гол за неколку секунди по почетокот на натпреварот против Јагодина во Првата лига на Србија.

Филиповиќ го изненади противничкиот голман со одличен удар од центарот, а Раднички победи со 3:1 и ја забележа првата победа во сезоната на шампионатот, но остана на последното 16 место во табелата.

Тагови