Храбриот Металург немаше сили на крајот против Горење
Објавено на 19/10/2017 | МАКЕДОНСКИ СПОРТ, РАКОМЕТ

Горење во Скопје славеше против Металург во Сеха Лигата со 29:24 (16:14). Новодојденецот Поточник беше најефикасен кај победникот со пет гола, додека Халил Јагањац постигна шест гола за Металург, а Димитриоски и Анџелиќ постигнаа по четири погодоци. Oва беше веќе трети пораз во низа за нашиот вице-шампион во Сеха лигата.

ТАБЕЛА:

1. ВАРДАР 5 5 0 0 157: 116 15
2. Мешков Брест 6 4 0 2 175: 155 12
3. ППД Загреб 6 3 1 2 164: 154 10
4. Целе П. Лашко 5 3 1 1 137: 127 10
5. Татран Прешов 5 3 0 2 146: 133 9
6. Горење Велење 5 2 1 2 128: 129 7
7. МЕТАЛУРГ 6 2 0 4 146: 156 6
8. Нексе 5 1 1 3 121: 143 4
9. Војводина 5 1 0 4 121: 146 3
10. Динамо Панчево 6 1 0 5 149: 185 3

Тагови