Хрватите го запалија Милано, 17 уапсени, утре во Џенова
Објавено на 17/11/2014 | ФУДБАЛ

Мечот меѓу Италија и Хрватска имаше подолг прекин во Милано кога хрватските навивачи добра тура факели фрлија на терен.

Полицијата воспостави ред за да продолжи мечот, но инцидентите продолжиле и надвор од стадионот.

Хрватите повторно со факели и други предмети ја гаѓале полицијата која уапсила 17 навивачи.

Хрватска и покрај обилните врнежи во Италија, утре во Џенова ќе одигра пријателски натпревар против Албанија.

Тагови