Хрватка го освои првиот трофеј на трева во кариерата
Објавено на 19/06/2017 | МЕЃУНАРОДЕН СПОРТ, ОСТАНАТО, ТЕНИС

Хрватската тенисерка Дона Векиќ ја освои титулата на турнирот во Нотингем по победата во финалето над лидерката во шемата Јохана Конта со 2:6, 7:6 (3), 7:5. Трофејот е прв за 20-годишната Векиќ на трева и вкупно втор во кариерата.

 

Тагови