Интер го победи Челзи, но Кондогбиа беше во центарот на вниманието (ВИДЕО)

Фудбалерите на Интер победија на натпреварот со Челзи 2:1 (1:0) за да стават крај на подготовната турнеја во Азија.

Херој во победата на Интер беше црногорецот Стеван Јоветиќ, кој беше прв стрелец и асистент на вториот гол, додека Челзи успеа да го намали резултатот со комичниот автогол на Жефри Кондогбија.

 

Тагови