Карењо-Буста го освои турнирот “куп Кремљ”
Објавено на 23/10/2016 | МЕЃУНАРОДЕН СПОРТ, ОСТАНАТО, ТЕНИС

Шпанецот Пабло Карењо-Буста го освои турнирот во Москва “куп Кремљ” со награден фонд 792.645 долари, откако го победи во финалето италијанецот Фабио Фоњини со 4:6, 6:3, 6:2. Ова беше втора титула во сезоната за шпанецот, и втора во неговата кариера.

Тагови