Кедира доаѓа во Арсенал за 11. милиони фунти!
Објавено на 22/09/2014 | ФУДБАЛ

Англискиот премиерлигаш се договори со Реал Мадрид за трансфер на играчот за цена од 11. милиони фунти.

Германскиот фудбалер Сами Кедира ќе заигра во Арсенал по Нова година, објавуваат шпанските медиуми. Според информациите од Островот германскиот репрезентативец претрпе неколку повреди во последните години, а и во моментов има проблеми со повреда што му е пречка да настапи за шпанскиот “кралски“ клуб.

За договорот со Кедира заслуга има и Месут Озил кој исто така беше “крал“, Месут Озил, кој е меѓу најблиските на дефанзивен играч од средниот ред.

Тагови