Клиперс подобар од Мајами, Бостон ја забележа 9-тата победа во последните 10 натпревари
Објавено на 08/02/2016 | КОШАРКА, МЕЃУНАРОДЕН СПОРТ

Лос Анџелес Клиперс го победи Мајами со 100:93 како гостин, и домаќините остануваат 2-ри во Југоисточната дивизија на НБА со биланс 29/23. Гостите од Лос Анџелес исто така се второпласирани, но во Пацифик дивизија со 34/17, зад првиот Голден Стејт. Крис Пол беше најпрецизен со 22 поени за Клиперс. Џамал ​​Крофорд постигна 20. Крис Бош, Двејн Вејд и Горан Драгиќ, секој од нив заврши со по 17 поени, за Хит.

Бостон славеше над Сакраменто со 128:119, ова е деветта победа во последните 10 натпревари за Селтикс. Ејвори Бредли постигна 25 поени кај домаќините, а за гостите од Сакраменто ДеМаркус Казанс постигна 31 поен.

Денвер славеше над Њујорк со 101:96 како гостин, а Орландо дома беше посреќен од Атланта со 96-94.

Тагови