Кристијано Роналдо повторно број 1 во светот

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, повторно ја зграпчи ФИФА наградата, која се доделува на најдобриот играч за 2017 година. Португалецот ги победи ви конкуренција Лионел Меси од Барселона и Нејмар (Барселона / ПСЖ) и ја доби наградата од Феноменот Роналдо, Диего Марадона и Џани Инфантино. Португалецот стана европски шампион по втор пат со Реал Мадрид и повторно беше водечка фигура за тоа.

Покрај тоа, Роналдо исто така триумфираше со титулата во Шпанија, како и Супер Купот на Европа и Шпанија.

Тагови