Квалификант го освои турнирот во Мец
Објавено на 25/09/2017 | МЕЃУНАРОДЕН СПОРТ, ОСТАНАТО, ТЕНИС

Германскиот тенисер Петар Гојович го освои турнирот во сала во францускиот град Мец со награден фонд од 540.300 евра. Квалификантот триумфираше во финалето на дебитантскиот турнир со 7:5, 6:2 над домаќинот Бенуа Пер.

28-годишниот германец, со тоа го освои првиот трофеј во својата кариера.

Тагови