Квери владее во Мексико
Објавено на 07/08/2017 | МЕЃУНАРОДЕН СПОРТ, ОСТАНАТО, ТЕНИС

Американецот Сем Квери ja освои двојната титула во Мексико, откако победи со 6:3, 3:6, 6:2 Танаси Кокинакис во финалето на турнирот во Лос Кабос. Во месец март тој го совлада Рафаел Надал за титулата од силниот тениски турнир кај мажите во Акапулко.

Кокинакис го запиша најдобриот пласман во кариерата, откако до моментов 21-годишниот австралиец не беше поминувал четвртфинале на турнирот од АТП.

Тагови