Ла лига: Типување на 35-то коло

Во Следните неколку дена ќе уживаме во голем број фудбалски натпревари во Шпанија. Имаме многу интересни и многу добри натпревари за обложување во ова 35-то коло во Ла Лига.

Распоред на 35-то коло на Ла Лига:

петок
20:45 Виљареал vs Хихон
сабота
13:00 Реал Сосиедад vs Гранада
16:15 Реал Мадрид vs Валенсија
18:30 Лас Палмас vs A. Мадрид
20:45 Еспањол vs Барселона
недела
12:00 Осасуна vs Ла Коруња
16:15 Бетис vs Aлавес
18:30 Еибар vs Леганес
20:45 Селта vs Атлетик Билбао
понеделник
21:00 Малага vs Севиља

Типување на 35-то коло:

Петок 28 Април, 2017 година
Виљареал vs Хихон: 1
Сабота 29 април, 2017
Реал Сосиедад vs Гранада: 1
Реал Мадрид vs Валенсија: 1
Лас Палмас vs A. Мадрид: 2
Еспањол vs Барселона: 2
Недела Април 30, 2017 година
Осасуна vs Ла Коруња: 2
Бетис vs Алавес: 1
Еибар vs Леганес: 0-2
Селта Виго vs Атлетик Билбао: ГГ
Понеделник, 1. мај, 2017 година
Малага vs Севиља: 1Х

Share this post
Tags

Comments are closed.