Ла лига: Типување на 38-то коло

Во Следните неколку дена ќе уживаме во голем број фудбалски натпревари во Шпанија. Имаме многу интересни и многу добри натпревари за обложување во ова 38-то коло во Ла Лига.

Распоред на 38-то коло на Ла Лига:

петок
20:45 Гранада vs Еспањол
сабота
17:00 Хихон vs Бетис
19:00 Ла Коруња vs Лас Палмас
19:00 Леганес vs Aлавес
21:00 Севиља vs Осасуна
недела
16:45 A. Мадрид vs A. Билбао
16:45 Селта Виго vs Реал Сосиедад
16:45 Валенсија vs Виљареал
20:00 Барселона vs Еибар
20:00 Малага vs Реал Мадрид

Типување на 38-то коло:

Петок 19 мај, 2017
Гранада vs Еспањол: 0-2
Сабота 20 мај, 2017
Хихон vs Бетис: 2-3
Ла Коруња vs Лас Палмас: ГГ
Леганес vs Aлавес: ГГ
Севиља vs Осасуна: 1
Недела 21 Мај, 2017 година
A. Мадрид vs A. Билбао: 1
Селта Виго vs Реал Сосиедад: 2
Валенсија vs Виљареал: 1
Барселона vs Еибар: 1
Малага vs Реал Мадрид: 2

 

Share this post
Tags

Comments are closed.