Лакрабер и Херем во Топ 10 најдобри трансфери за минатата сезона
Објавено на 10/06/2017 | Slider, МАКЕДОНСКИ СПОРТ, РАКОМЕТ

Популарниот Handball-Planet.com ја објави листата на топ 10 најдобри трансфери за минатата сезона во светот на ракометот кај жените. На втората позиција се најде французинката која го засили македонскиот шампион ЖРК Вардар, Александра Лакрабер, додека на 6-то место е норвенжанката Камила Херем, која пак веќе и го напушти тимот на Ирина Дибирова.

Еве ја листата на најдобрите трансфери:

1- Нора Морк (од Ларвик во Гиор)

2- Александра Лакарбер (од Ница во Вардар)

3- Паула Унгуреану (од Баја Маре во Букурешт)

4- Камила Саурина (од Нимес во Букурешт)

5- Алисон Пино (од Баја Маре во Брест)

6- Камила Херем (од Холстебро во Вардар)

7- Дарли Паула (од Лоирет во Будуќност)

8- Гносан Номбла (од Флеури Лоаре во Букурешт)

9- Мајда Мехмедовиќ (од Будуќност во Букурешт)

10- Даник Снелддер (од Турингер во Раил Карго Унгарија)

Тагови