Лазаров најдобар во мајските квалификации
Објавено на 16/05/2017 | Slider, МАКЕДОНСКИ СПОРТ, РАКОМЕТ

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров е избран за најдобар играч во квалификациите за ЕП 2018 овој месец.

Во двомечот со Исланд нашиот капитен постигна 11 гола во триумфот на домашен терен, а потоа запиша и осум погодоци при минималниот пораз на гости.

Еве го и идеалниот тим на 3-то и 4-то коло во квалификациите за ЕП 2018:

Голман – Тиери Омејер (Франција),

Лево Крило – Уве Генсхајмер (Германија),

Лев Бек – Вуко Борозан (Црна Гора),

Среден Бек – Сандер Сагосен (Норвешка),

Десен Бек – Кирил Лазаров (Македонија),

Десно Крило – Феран Солер (Шпанија) и

Пикер – Думулин Буриќ (Босна и Херцеговина).

Тагови