“Леопардот” Нејмар стана атракција на социјалните медиуми

22/02/2018 » Slider, ФУДБАЛ

Најдобриот бразилски фудбалер и еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Нејмар е атракција како на фудбалските терени, така и надвор од нив.

Најскапиот фудбалер на денешницата се појави во едно необично издание, со што предизвика лавина од реакции на социјалните медиуми.

Фудбалерот на ПСЖ, позираше како “леопард” во креација на Долче и Габана вредна ни помалку ни повеќе туку 1.000 евра.

nejmar-leopard

За само неколку часа, фотографијата на Нејмар во „леопард“ изданието доби повеќе од два милиони лајкови на инстаграм.

Tags