Леванте прв патник во Примера!

Published On 30/04/2017 » 678 Views» Меѓународен Фудбал, ФУДБАЛ

По вчерашната минимална победа над Овиедо со 1-0, екипата на Леванте е првиот патник од Сегунда во Примера. Клубот од Валенсија пласманот во Примера го обезбедува на шест кола од крајот на сезоната, а покрај Леванте огромни шанси за пласман има и екипата на Џирона која има четири поени предност, но и натпревар помалку во однос на екипата на Хетафе.
По вчерашниот натпревар, фудбалерите на Леванте, организирано се упатија на локалниот плоштад каде промоцијата ја прославија со своите најверни навивачи.

Share this post
Tags

Comments are closed.