Макарова го освои Вашингтон, Кис – Стенфорд
Објавено на 07/08/2017 | МЕЃУНАРОДЕН СПОРТ, ОСТАНАТО, ТЕНИС

Екатерина Макарова ја победи Јулија Горгес со 3:6, 7:6(2), 6:0 во финалето на турнирот во тенис за жени во Вашингтон. Русинката успеа да направи импресивен пресврт и ја освои својата прва титула на турнир од ВТА по три години.

Американката Медисон Кис ја освои титулата на турнирот во Стенфорд, Калифорнија по победата во финалето над сонародничка Коко Вандевеге со 7:6(4), 6:4.

 

 

Тагови