Македонија тесно загуби во Исланд
Објавено на 08/05/2017 | Slider, МАКЕДОНСКИ СПОРТ, РАКОМЕТ

Македонија поразена се враќа од Рејкјавик со 30:29 во четвртото коло од квалификациите за Европското првенство во Хрватска. И покрај осумте гола на Кирил Лазаров, шест на Дејан Maнасков, пет на Стојанче Стоилов, и одличниот Борко Ристовски со 15 одбрани, Исланѓаните славеа.

Последна шанса да замине Македонците на ЕП ќе биде во Украина во следната рунда, а местото во Хрватска ќе се завери против Чесите во Скопје.

ТАБЕЛА:
Чешка 4
Македонија 4
Исланд 4
Украина 4

Тагови