Мане и Салах за сигурно водство на Ливерпул (0-2) ВИДЕО
Објавено на 14/02/2018 | ФУДБАЛ

Садио Мане го донесе Ливерпул во водство на гостувањето кај Порто во 26тата минута.

По само три минути, Мохамед Салах го зголеми водството на 2-0 и со тоа го доближи Ливерпул чекор поблиску до следната рунда во Лигата на шампионите

Тагови