Мијајловиќ и Кнежевиќ во редовите на Карпош Соколи
Објавено на 04/08/2014 | КОШАРКА

За висок пласман во новата сезона тренерот на Карпош Соколи, Александар Петровиќ ги најавува новите засилувања. Игор Мијајловиќ го потпиша едногодишниот договор и со тоа се решава за враќање во Скопје.

Тој беше поранешен член на МЗТ Скопје и на КК Кожув. Исто така, веќе е договорен и трансферот на Душан Кнежевиќ, кој лани имаше фантастична сезона во дресот на Работнички. Карпош Соколи се со поголеми амбиции во новата натпреварувачка сезона од кошаркарскиот шампионат на Македонија, пренесува спортскиот веб сајт на mksport.mk

Тагови