Милвоки продолжува со одличните партии на домашен терен
Објавено на 12/02/2016 | КОШАРКА, МЕЃУНАРОДЕН СПОРТ

Милвоки дома успеа да слави над Вашингтон со 99:92 во дуел со многубројни пресврти. Крис Мидлтон со 27 поени, 6 скока и 9 асистенции беше најефиксен кај домаќинот, а Јанис Антетокунмпо придонесе со 17 поени и 13 скока. Бредли Бил беше најпрецизен за гостите со 19 поени, а Џон Вол додаде 15 поени и 10 асистенции.

Милвоки е сега со биланс 22/32, а Вашингтон 23/28.

Тагови