Младеновиќ го замени Металург со Констанца
Објавено на 17/06/2017 | МАКЕДОНСКИ СПОРТ, РАКОМЕТ

Средниот бек на Металург Немања Младеновиќ потпиша со романска Констанца. 22 годишниот српски интернационалец потпиша две годишен договор.

Претходната сезона ја мина во Скопје, откако претходно играше за германски Гумерсбах и француски Сесон Рен.

Тој е дете на Металац, а како младинец замина во Гумерсбах на 15-годишна возраст каде мина пет години, а две сезони беше дел од француската лига.

Тагови