МЗТ ја прегази Крка за нова победа во Аба лигата

Published On 12/02/2017 » 469 Views» КОШАРКА, МАКЕДОНСКИ СПОРТ

Кошаркарите на МЗТ Скопје го надиграа словенечкиот состав на Крка со 89:65 во нивниот дом, во рамките на 22-от круг од регионалната Аба Лига.

Џош Скот беше одличен со 24 поени и 13 скока, и е сериозен кандидат за МВП на колото, беше придружуван од Тејмс 16, Дреновац 14 и Клоф 13 поени. Кај поразените Марко Луковиќ заврши со 16, а Матиќ со 13поени.

МЗТ сега е на 10-та позиција си 30 бода, а Крка е 12-та со 29.

Share this post
Tags

Comments are closed.