МЗТ убедливо поразен во Подгорица

Published On 06/03/2017 » 402 Views» КОШАРКА, МАКЕДОНСКИ СПОРТ

МЗТ Скопје загуби кај Будуќност во 25-то коло од регионалната кошаркарска Аба лигам во меч кој се одигра во Подгорица, со убедливи 92:61 (22:22, 21:14, 34:16, 15:9), и со тоа ја продлабочи кризата во јадранската лига. Црногорците со новата победа ги одржаа теоретските шанси да се најдат во плеј-офот.

Во тимот од Подгорица Борис Савовиќ постигна 14 поени и запиша 17 скока. Ксавиер Тејмс заврши со со 20 поени, 5 скокови и 4 асистенции кај поразените.

 

Share this post
Tags

Comments are closed.