Најдобрите голови на овогодинешниот Куп на Нации (ВИДЕО)

Заврши уште едно издание на африканскиот Куп на Нации. Фудбалерите на Камерун си заминаа со златото од Габон. Африканскиот фудбал е и тоа како атрактивен, а доказ за тоа се одличните голови кои беа постигнати на овогодинешниот турнир. Истите можете да ги погледнете во продолжение.

Тагови