Најинтересните моменти од Аба Лигата во сезоната 2016/17 (ВИДЕО)

Published On 17/04/2017 » 447 Views» КОШАРКА, МЕЃУНАРОДЕН СПОРТ

Црвена Ѕвезда успеа да ја совлада Цедевита и тоа со убедливи 3:0 и да слави нова титула во АБА лигата, и со тоа обезбеди по петти пат по ред учество во Евролигата!

Еве ги и најинтересните моменти од сезоната во која Македонија имаше два преставника – МЗТ Скопје и Карпош Соколи.

Share this post
Tags

Comments are closed.