Натпревар во ММА траеше само 4 секунди (ВИДЕО)

Четири секунди траеше дуелот помеѓу Џордан Фаулер и Дилан Гофорт во рамките на гала вечерта во мешани боречки вештини Pyramid Fights 2 во Арканзас.

Фаулер, кој до овој дуел имаше 4 победи и 7 порази, успеа да го нокаутира противникот уште во почетокот на средбата, или поточно за 4 секунди.

Тагови