Навивач влета во теренот и го бакна Роналдо (Видео)
Објавено на 27/03/2018 | Slider, ТАЈМ АУТ

Португалскиот репрезентативец Кристијано Роналдо на вчерашниот натпревар против Холандија доживеа една несекојдневна ситуација.

Холандската фудбалска репрезентација ја порази Португалија  (3-0) на пријателскиот натпревар одигран во Женева.

Холандија, предводена од новиот тренер Роналд Куман и со подмладена екипа, нанесе тежок пораз на европскиот шампион.

Но, овој натпревар го одбележа моментот кога еден обожавател на  познатиот португалски ас го претрча целиот терен за да го бакне својот идол …

 

Тагови