НБА: Резултати и Топ 10 потези на вечерта (ВИДЕО)
Објавено на 19/10/2017 | КОШАРКА, МЕЃУНАРОДЕН СПОРТ

Феникс – Портланд – 76:124
Сакраменто – Хјустон – 100:105
Сан Антонио – Минесота – 107:99
Јута – Денвер – 106:96
Далас – Атланта – 111:117
Мемфис – Њу Орлеанс – 103:91
Бостон – Милвоки – 100:108
Детроит – Шарлот – 102:90
Индијана – Бруклин – 140:131
Орландо – Мајами – 116:109
Вашингтон – Филаделфија – 120:115

Тагови