Нејмар предизвика тепачка на тренингот на Барселона (ВИДЕО)

Нејмар беше агресивен на новиот соиграч Нелсон Семедо, по што луто го напушти тренингот. Тие се во Мајами, каде во моментов тимот се подготвува за контролниот дуел со Реал Мадрид во текот на викендот.

Во исто време пропадна Одржувањето за следната недела рекламен ангажман на Нејмар во Азија, како организаторот официјално објави дека тоа било поради очекуваниот трансфер на фудбалерот – се претпоставува во Пари Сен Жермен.

Тагови