Одлучи да го напушти UFC, поради преголемите гради !!! (ФОТО)
Објавено на 02/04/2018 | Slider, ТАЈМ АУТ

Плејбој зајчицата Линзи Пелас го напушта рингот.

На почетокот на Декември 2017год, Линзи најави дека размислува да се повлече од рингот, но се поизвесно е дека таа конечно пресече и донесе одлука да стави крај на својата кариера како Ринг девојка…

Како што пренесуваат Американските медиуми причината за оваа одлука се нејзините преголеми гради, кои и ја отежнуваат работата, наводно секоја од нив тежи по 5кг.

sleepless in the city

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

Тагови