Официјално: Баерн Минхен доведе замена за Алонсо

Корентин Толисо е нов фудбалер на Баерн Минхен. Договорот е со важност до 2022 година, а Лион ќе добие 40 милиони евра, оваа бројка може да достигне и до 50 милиони евра со бонуси.

За фудбалерот беше заинтересиран и Јувентус, но Баерн виде во него добра замена за Чаби Алонсо кој замина во пензија.

22 годишниот играч од средниот ред ја почна својата кариера во Лион за кој одигра повеќе од 100 лигашки натпревари.

Тагови