Ова е најдобриот гол за минатата сезона (ВИДЕО)

Голот на Оливие Жиру за Арсенал на дуелот против Кристал Палас на 1 јануари беше изгласан за број 1 во анкетата на ФИФА.

Французинот постигна гол со акробатски перформанси популарни како – Шкорпија, и ја освои наградата – Ференц Пушкаш.


Тагови