Ова е составот на Шпанија со кои ќе и се спротистави на Македонија и останатите репрезентации на ЕП
Објавено на 17/06/2017 | Меѓународен Фудбал, ФУДБАЛ

Импресивен состав составен од млади, талентирани и надежни фудбалски ѕвезди. Ињаки Вилијамс, Асенсио, Суарез, Белерин се дел од ѕвездите на Шпанија кои ќе настапа вечерва против Македонија, но и на останатиот дел од европското првенсто. Заедно вредат околу 290 милиони евра, а само играчот на Атлетико Мадрид, Саул Нигуез вреди 40 милиони евра.

Во продолжение се 23те фудбалери кои ќе настапат за Шпанија на овој фудбалски турнир.

 

Тагови